Informacione

Ekipet Fituese

Ekipet Fituese

Teams Category of World Adventure Golf Masters 2016
Më të mirët

Më të mirët

Derice Shumilov Susoho (SWE) / Daniel Vlcek (CZE) / Liridon Mehmeti (KOS) Man Category
Junior Category

Junior Category

Vullnet Mustafa (KOS) / Nderim Mustafa (KOS) Junior Category
Women Category

Women Category

Veronika Vlckova (CZE) / Katerina Oslejskova (CZE) / Jo Dean (NZL) Women Category
Seniorët në WAGM 2016

Seniorët në WAGM 2016

Karl Lakos (AUT) / Anders Loennkvist (SWE) / Greg Newport (USA) Seniors Category

Ngjarja kryesore

Duke filluar nga 25 qershor 2016

Lajmet tjera

Loja miqësore me Reprezentacionin e Kroacisë 21-22 Prill 2012 dhe mposhtja lehtësisht e kolegëve nga Kroacia

Në fushën e Prishtina golf u organizua ndeshja miqësore me reprezentacionin e Kroacisë me ç’rast edhe i

Në qytetin historik Hastings të Mbretërisë së bashkuar është mbajtur Kampionati ‘’World Adventure

Turneu i parë Ndërkombëtar ''Kosovo Open 2012'' me pjesëmarrje të lojëtarëve nga Turqia, Finlanda, Austria dhe Gjermania

Kosovo Open 2012 – dedikuar për Dino AsanajNë një vjetorin e themelimit të Federatës së Min

Pjesëmarrja e dy juniorëve Vullnet dhe Nderim Mustafa në Istanbul Minigolfstream Cup 2012

Në Shtator 2012 FMGK udhëtoi në Stamboll për të marr pjesë në garën ndërkombëtare ‘’Istanbu

British Minigolf Open 2014

British Minigolf Open 2014 ka qenë vazhdimësi e zhvillimit të garave Ndërkombëtare jash

Pjesëmarrja në Czech Masters 2016 e Vullnet Mustafës dhe suksesi drejt vendit të parë në Çeki.

Pjesëmarrja në Czech Masters 2015 e Vullnet Mustafës dhe suksesi drejt vendit të parë në Çeki.

World Adventure Golf Masters 2016

Mbështetur nga

 

Si të luani minigolf në fushën tonë

Par 2
Par 4
Par 3
Par 4
Par 4
Par 4
Par 3
Par 4
Par 3
Par 4
Par 3
Par 4
Par 5
Par 3
Par 4
Par 4
Par 2
Par 4

Fusha e minigolfit në prishtinë

18

Fusha loje të projektuara sipas fushave më të famshme në
botë

5

Kilometra larg është fusha e minigolfit nga qendra e qytetit të
Prishtinës

5

Ekipe të minigolfit të regjistruara dhe pjesëmarrëse në gara
të ndryshme

20

Lojtarë aktiv të shpërndarë në klube të ndryshme të regjistruar në federatë

Fusha e minigolfit

Ndërtimi i fushës së Minigolfit ka filluar në vitin 2009 dhe ka përfunduar në vitin 2010. Kohëzgjatja ka qenë afërsisht shtatë muaj punë intenzive me mesatarisht 10 punëtor në secilën ditë të angazhuar për ndërtimin e saj.

  • 18 shtigje në miniaturë me imitim të fushave më të famshme të golfit
  • Fusha e minigolfit më e madhja në Evropë
  • Fusha më sfiduese në Evropë


SHIKO MË SHUMË

Lokacioni i fushës

Pamje nga fusha

Më tej ju sjellim këto pamje të mrekullueshme nga fusha e minigolfit. Kliko për verzione të zmadhuara ose shiko më shumë

SHIKO MË SHUMË

Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown:0Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown:0